Graži šypsena – daugeliui Lietuvos moterų tai nepasiekiama svajonė

„Aš niekur negaliu susirasti darbo. Tik išsižioju ir darbo pokalbis jau būna baigtas. Viršuje turiu vos 8 nuosavus dantis“, – pasakoja 37 metų moteris. „Man gėda bendrauti su žmonėmis. Prie svetimų niekada nevalgau, kalbėdama užsidengiu burną ranka, apie šypseną negali būti nė kalbos. Po trečiojo vaikelio gimimo dantys ėmė tiesiog kristi“, – jai antrina 32 metų trijų vaikų mama. „Mūsų mama niekada nesišypso. Ji – pati geriausia mama pasaulyje, atidavusi mums viską. Mes norime padovanoti jai šypseną. Labai prašome, padėkite“, – pagalbos savo mamai prašo vyriausia iš keturių jos vaikų.

Visos šios istorijos – moterų, kurios kreipėsi į Lietuvos odontologų labdaros ir paramos fondą, prašydamos išpildyti paprastą, bet tolimą svajonę – drąsiai ir plačiai šypsotis. Dažniausiai dantų ir galimybės šypsotis jos netenka dėl patirto smurto, nėštumų ir žindymo, nepilnavertės mitybos, atsiradusios dėl nepritekliaus, įvairių ligų, traumų ir išgyvento streso. Savo veiklą fondas pradėjome praėjusių metų rugsėjį ir jau sulaukėme daugiau kaip 200 pagalbos prašymų. Daugiau kaip 90 procentų prašančiųjų pagalbos yra moterys, o jų amžiaus vidurkis nesiekia nė keturiasdešimties.

Kliūtis, jaučiama kasdien

Problemos su dantimis šias moteris stumia į dar didesnį užribį nei jos jau yra atsidūrusios dėl lėšų trūkumo, smurto ar vienišumo auginant vaikus. Dėl šios problemos tampa sunkiau susirasti darbą, reprezentatyvi išvaizda be galo svarbi šiuolaikinėje visuomenėje. Rečiau aptariama, tačiau tokia pat opi problema yra nuolatinis skausmas, negalėjimas sukramtyti maisto, virškinimo problemos ir nuolat lydintis nepilnavertiškumo, gėdos, nepasitikėjimo savimi jausmas.

Visi mums talkinantys gydytojai dirba be jokio atlygio, maža to, jie iš savo lėšų dengia ir pagalbai reikalingų medžiagų kaštus. Tokia situacija yra nuostabi, tačiau riboja pagalbą galinčių gauti žmonių skaičių. Sunku tikėtis, kad gydytojai iš savo lėšų padengs kelių šimtų ar tūkstančių pacientų gydymo kainą.

Galimybė grąžinti šypsenas

Į prašymą skirti lėšų ir padengti dalies pacientų gydymo kaštus jautriai ir greitai atsiliepė vienas didžiausių vaistinių tinklų Lietuvoje „Eurovaistinė“ ir lietuviško burnos priežiūros priemonių prekės ženklo „Ecodenta“ gamintojai „BIOK laboratorija“. Jau nuo kovo 8 d., Moters dienos, Lietuvoje startuoja iniciatyva „Sugrąžintos šypsenos“, kurios metu, visose „Eurovaistinėse“ įsigyjant bet kurį „Ecodenta“ produktą, 32 centai nuo prekės bus skirti grąžinti šypsenas Lietuvos moterims.

Žmonės turi 32 dantis, tiek centų ir nuspręsta skirti nuo kiekvienos prekės. Šioje iniciatyvoje bene nuostabiausia yra tai, jog tuos 32 centus, po vieną kiekvienam dančiui, vaistinių tinklas ir gamintoja skiria patys. Pirkėjui, įsigyjančiam puikų, lietuvišką produktą, kaina nesikeičia. Bet jis prisideda prie paramos savo pasirinkimu.

Visus, norinčius, kad Lietuvoje būtų daugiau besišypsančių moterų, Lietuvos odontologų labdaros ir paramos fondas nuoširdžiai kviečia prisidėti prie iniciatyvos ir įsigyti „Ecodenta“ burnos priežiūros priemonių tinklo „Eurovaistinė“ vaistinėse jau dabar.